Moje wiersze - Wydarzenia

Spotkanie poetyckie w Klubie Samopomocy „Stokrotka” w Solcu Kujawskim

W czwartek 26 października miałam ogromną przyjemność spotkać się z seniorami w Klubie Samopomocy „Stokrotka” w ślicznie przyozdobionej pracami ręcznie wykonanymi właśnie przez nich. Klub funkcjonuje w Domu Dobrych Praktyk w naszym mieście. Muszę zaznaczyć, że osoby starsze, które przychodzą od poniedziałku do piątku do tego klubu mają problemy z poruszaniem się, stąd zostają przywożone na kilka godzin by pobyć razem. By przez te kilka godzin porozmawiać, wypić kawę czy herbatę, wykonać proste ozdoby.


Kiedy patrzyłam na ich dokonania i zainteresowanie, które widziałam na twarzach tych osób, kiedy czytałam im swoje wiersze z dwóch ostatnich tomików. Byłam pozytywnie zaskoczona ich odbiorem. Widziałam szczere zainteresowanie, kiedy zadawali pytania o to jak piszę, czy też motywy powstania konkretnego wiersza. Efektem tego było to, że już pozostały te tomiki u nich, by mogli sobie wziąć po kolei do domu i poczytać na spokojnie od deski do deski.


W związku z niesamowitą atmosferą tego spotkania postanowiłam, że nie będzie ono ostatnie. Rozszerzyłam perspektywę swoich działań i kolejne nasze wspólne nie będzie już poetyckie, ale z dziedziny rękodzieła. Będzie to makrama. Poplączemy wspólnie sznurki.


Potem zobaczymy, mam kilka pomysłów na kolejne spotkania.
Dlaczego? Bo wiem, że warto poświęcić im trochę swojego czasu, widząc w ich oczach wdzięczność i zainteresowanie.

Wszystkie fotografie pochodzą ze strony Klubu Samopomocy „Stokrotka” i są ich własnością.

Visited 4 times, 1 visit(s) today

2 Comments on “Spotkanie poetyckie w Klubie Samopomocy „Stokrotka” w Solcu Kujawskim

  1. Bardzo piękna inicjatywa, ludzie powinni się spotykać, rozmawiać, wymieniać poglądy, a wiersze powinny iść w świat.
    Serdeczności i moc urodzinowych pozdrowień dla Mamy. 🙂

    1. Pięknie dziekuję, przekażę. Czasami zbyt często nieświadomie nawet odsuwamy się od takich ludzi. Dlaczego? przeważnie powodem jest przeświadczenie, że nie żyją już w naszych szybkich, pełnych pośpiechu, braku czasu na wszystko. Jednak jak się okazuje, takie osoby mają jeszcze wiele do zaoferowania. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *