O mnie

Kilka słów o mnie

Bogusława Matusiak – Szczęśliwa mężatka, matka, babcia i emerytka. Lubię czytać i pisać różne rzeczy. Czasami spotkasz mnie w ogrodzie, przy dzierganych robótkach, najczęściej pochyloną się nad książkami. Tymi papierowymi. Wiersze powstawały od wielu lat. Pewnego dnia zdarzyło się spotkanie z Poetką, która sprawiła, że pisanie do szuflady wypłynęło na szersze wody. Powstało kilka tomików i znalazło się miejsce w kilku antologiach poetyckich.

Poezja jest dla mnie drzwiami przez które otwieram się na świat. Ten wewnętrzny, który noszę w sobie i ten zewnętrzny, czyli wszystko co mnie otacza i spotyka. Staram się wpleść zwyczajne życie w poezję a poezją ubarwić zwyczajność.  Najważniejsze dla mnie jest to, by czytelnik mógł utożsamić się z podmiotem lirycznym, by po przeczytaniu wierszy miał możliwość wędrówki po swoich własnych przestrzeniach.

Jestem autorką czterech tomików literackich: „pytasz mnie o wczorajsze poziomki”, „czas wygładza od środka”, „czas równoległy” i „zanim wzejdzie słońce’.

Brałam udział w antologiach i almanachach poetyckich: „Peron Literacki – antologia dla Julki”, „Peron Literacki – antologia dla Filipka” „Pomocne słowo”, „Droga do szczęścia”, „Cisza”, Utracony pokój”, „nie tracąc nadziei” jak również w Zeszytach Literackich Dziennika E-Literaci: „Dla Jana Pawła II” i „Dla Matki”.

W międzyczasie publikacje na łamach pism: „Ypsilon„, Pisarze.pl”, „Moja Przestrzeń Kultury„, „E-Literaci”, „Akant”.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich , Grupy Literackiej „E-Literaci” i soleckiej Grupy Poetyckiej „Hotel Słów”.

Visited 7 times, 1 visit(s) today