Słowo o poezji

Koniec Beja – portalu wiersze.kobieta.pl?

Kiedy napisała do mnie na maila Ela z wiadomością, która bardzo mnie zaskoczyła i zasmuciła. Po wielu, wielu latach istnienia portal poetycki Bej czyli portal wiersze.kobieta.pl ma przestać istnieć? To nie do pomyślenia.
W czasach, gdzie istnieje potrzeba miejsc, gdzie osoby tworzą wiersze i tworzą niespotykany gdzie indziej klimat. W dobie coraz szybszego biegu trzeba czasem się zatrzymać i zwyczajnie odpocząć przy wersach, które płyną ożywczym strumieniem. Tak bardzo różne, jak różni są ich Autorzy. Każdy z nich wnosi do klimatu tego miejsca swój wkład, który pozostaje na dłużej czy na chwilę. Zawsze jednak jest to chwila bezcenna.
Cóż można powiedzieć o Tych, którzy już odeszli pozostawiając swoje wiersze jak pamiątkę na przyszłość, do której można wrócić, dotknąć jeszcze raz i jeszcze raz. W taki sposób wciąż są obecni teraz i będą, jeżeli strona pozostanie.
Szkoda, by takie miejsce znikło. Co z Autorami, co z ich wierszami?
Sama bywałam i pisałam na Beju jako „mojeszkice”. Czasami, kiedy czas pozwala wchodzę i czytam. Może są inne poetyckie strony, ale ta jest jedyna i niepowtarzalna. Dlatego jest mi bardzo smutno na samą myśl, że może jej nie być.
Musiałam o tym napisać, tak na gorąco i zapewnić Wszystkich Publikujących na BEJu, że popieram Wasze starania o zachowanie Portalu w takiej formie jak jest teraz.
Może się jednak uda, by ta magiczna przystań dla poetów jednak istniała dalej. Czekamy.

przeciw zaniechaniu

wychodzę ze strefy komfortu
zaczynam od nowa lepić kształt
który tkwi jak drzazga
i drażni

czasami nie wystarczy proste cięcie
by odpowiedzieć sobie na pytanie
czy jestem bliżej niż wczoraj
a może odeszłam zbyt daleko

brzeg ciągle tam jest
a rzeka płynie
wciąż budzi wyczuwalną
wrażliwość

kiedy poeci piszą
nawet o przeciwieństwach

Visited 4 times, 1 visit(s) today

2 Comments on “Koniec Beja – portalu wiersze.kobieta.pl?

  1. Bogusiu piękny wpis, któey odwierciedla uczucia wszystkich autorów. Bej to skarbnica poezja, przyjaźni i uczuć. Powstała również post z listą poetów, którzy odeszły. . Ja wierzę w dobre zakończenie. Redaktor Jan również próbuje wszystkich swoich sił w walce o portal. Dziękuję za szczerozłote serce, którym zawsze potrafisz się dzielić. POzdrawiam ciepło 🙂

    1. Dziękuję Elu, ale tak właśnie jest, że nie mogłam przejść obojętnie. Wiele zawdzięczam BEJowi. I jestem , mam konto z którego nie korzystam, ale kto wie. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *